مطالب آموزشی

فلش درایو مجهز به قفل تشخیص صوتی


شرکت voicelok در زمينه طراحي فلش درايو ها و حفاظت از اطلاعات آنها در کنار استفاده از فن آوري اثر انگشت فعلي موجود در بازار، راه کار ديگري را ارائه کرده است. اين شرکت ادعا مي کند که اولين فلش درايو مجهز به فن آوري حفاظت قفل صوتي را در دنيا ساخته است. اين فلش درايو 8 گيگابايتي مجهز به فن آوري رديابي و شناسايي فرکانس صوت کاربر است. به اين صورت که رمزعبور به جاي توالي حروف و ارقام، توسط صاحب فلش به صورت صوتي تعريف مي شود. اين فن آوري به گونه اي است که تنها تن صداي کاربر خود را براي بيان رمزعبور مي پذيرد. شخصي سازي اين قفل به گونه اي است که اگر شخص ديگري رمزعبور را تکرار کند، اجازه دستيابي به اطلاعات را نمي دهد. پس ديگر نگران لو رفتن رمزعبورمان نخواهيم بود و تنها بايستي کاربر اصلي با لحن صداي خودش رمزعبور را...

شرکت voicelok در زمينه طراحي فلش درايو ها و حفاظت از اطلاعات آنها در کنار استفاده از فن آوري اثر انگشت فعلي موجود در بازار، راه کار ديگري را ارائه کرده است. اين شرکت ادعا مي کند که اولين فلش درايو مجهز به فن آوري حفاظت قفل صوتي را در دنيا ساخته است.

اين فلش درايو 8 گيگابايتي مجهز به فن آوري رديابي و شناسايي فرکانس صوت کاربر است. به اين صورت که رمزعبور به جاي توالي حروف و ارقام، توسط صاحب فلش به صورت صوتي تعريف مي شود. اين فن آوري به گونه اي است که تنها تن صداي کاربر خود را براي بيان رمزعبور مي پذيرد.

شخصي سازي اين قفل به گونه اي است که اگر شخص ديگري رمزعبور را تکرار کند، اجازه دستيابي به اطلاعات را نمي دهد. پس ديگر نگران لو رفتن رمزعبورمان نخواهيم بود و تنها بايستي کاربر اصلي با لحن صداي خودش رمزعبور را بيان کند.
 
اين فلش درايو براي انواع کامپيوتر هاي شخصي و مک بوک ها و بدون نياز به نصب هيچ نوع درايوي و به راحتي با اتصال به پورت USB، قابل استفاده است.
 
نمي توان گفت تا چه اندازه امنيت اين برنامه کنترلي بالا است، اما به عنوان شيوه نويني در زمينه شخصي سازي و حفاظت اطلاعات فلش درايو ها مي تواند طرفداران خاص خودش را داشته باشد.

منبع : نارنجي


گالری تصاویر :در حال بارگذاری..