مطالب آموزشی

میکروپروژکتور لمسی برای تلفن های هوشمند


پروژکتور روي تلفن همراه ايده اي است که سال ها است تبديل به واقعيت شده اما هنوز آن را به صورت فراگير روي تلفن ها نمي بينيم. چرا که واقعا کاربرد زيادي پيدا نکرده اند. اما شايد اين ايده که از چشم حشرات الهام گرفته شده، بتواند در آينده ماجرا را تغيير بدهد. اين پروژکتور از مجموعه LED هايي بسيار کوچک تشکيل شده که مي توانند نسبت به هر موقعيت حرکت کنند و زاويه جديدي به خود بگيرند. اين به اين معني است که روي هر سطحي که تابانده شود تصويري واضح و شفاف نمايش خواهد داد و نيازي به تنظيم نخواهد بود. مايکل سيلر محقق اين پروژه مي گويد: پروژکتور ما در واقع از صدها ميکرو پروژکتور کوچک تشکيل شده که هر کدام مي توانند يک تصوير مجزا توليد کنند يا با يکديگر کار کنند. فناوري که نامش array projection است در واقع در چشم برخي حشرات وجود دارد....

پروژکتور روي تلفن همراه ايده اي است که سال ها است تبديل به واقعيت شده اما هنوز آن را به صورت فراگير روي تلفن ها نمي بينيم. چرا که واقعا کاربرد زيادي پيدا نکرده اند. اما شايد اين ايده که از چشم حشرات الهام گرفته شده، بتواند در آينده ماجرا را تغيير بدهد.

اين پروژکتور از مجموعه LED هايي بسيار کوچک تشکيل شده که مي توانند نسبت به هر موقعيت حرکت کنند و زاويه جديدي به خود بگيرند. اين به اين معني است که روي هر سطحي که تابانده شود تصويري واضح و شفاف نمايش خواهد داد و نيازي به تنظيم نخواهد بود.

مايکل سيلر محقق اين پروژه مي گويد: پروژکتور ما در واقع از صدها ميکرو پروژکتور کوچک تشکيل شده که هر کدام مي توانند يک تصوير مجزا توليد کنند يا با يکديگر کار کنند. فناوري که نامش array projection است در واقع در چشم برخي حشرات وجود دارد.

يک سنسور روي تلفن همراه کمک مي کند تا پروژکتور موقعيت اش را تشخيص داده و تصوير مناسب را ايجاد کند. اضافه کردن پرتوهاي مادون قرمز هم در نهايت پروژکتور را تبديل به يک نمايشگر لمسي مي کند که مي تواند محل انگشت شما را تشخيص بدهد.

چشم هاي حشرات کوچک و ظريف است و گروه سازنده مي گويد، پروژکتور ابداعي آنها هم آنقدر کوچک خواهد بود که با تمام مخلفات اش درون تلفن هاي هوشمند قرار بگيرد. اما اين تکنولوژي هنوز فاصله زيادي تا پياده شدن در تلفن هاي ما دارد. شرکت سازنده مي گويد نمونه اوليه کارش را اين ماه به نمايش خواهد گذاشت اما هنوز براي زمان بندي جهت نصب آن روي تلفن هاي واقعي زود است.

منبع: نارنجی


گالری تصاویر :در حال بارگذاری..