اهمیت و ضرورت داشتن وب سایت املاک


مسکن یکی از اساسی ترین نیازهای بشر برای ادامه حیات می باشد . لذا سهم فراوانی از سرمایه های نقدی و اعتباری افراد در طول زندگی خود به امور املاک و مستغلات معطوف می شود ، همچنین قسمت مهمی از انرژی فکری ، آرامش و آسایش افراد در طول تاریخ حیات بشر به محل زندگی مناسب ، محل کسب و کار و تجارت مناسب ، محل اقامت مناسب در سفرها ، مکان های تفریحی ، محل های مناسب برای زراعت و … اختصاص دارد . وب سایت املاک و مستغلات می تواند بسیاری از اطلاعات اولیه ، پایه ای و تکمیلی مورد نیاز برای هرنوع ملک را در مدت زمان کوتاه و با هزینه ای بسیار مناسب در اختیار مخاطبین خود قرار دهد . بنابراین اطلاع از ویژگی هایی که یک وب سایت املاک بایستی داشته باشد یک ضرورت اساسی برای مشاورین املاک ، مالکین املاک ، پیمانکارهای پروژه های ساختمانی و تاسیساتی و دیگر گروه ها و اشخاصی که در این حوزه فعالیت دارند می باشد  . قبل از مطالعه خاطرنشان می نماید در سفارش وب سایت املاک نیازی نیست همه مواردی که در زیر ذکر می شود در قالب یک وب سایت وجود داشته باشد ، بلکه انتخاب ویژگی ها و وسعت وب سایت املاک باید متناسب با اهداف و توان اجرایی گروه سفارش دهنده باشد . در این مقاله با نکات جامع و کامل طراحی وب سایت املاک آشنا خواهید شد ، در ابتدا به ضرورت و اهداف داشتن یک وب سایت املاک می پردازیم .

اهمیت و ضرورت داشتن وب سایت املاک

می توان گفت منافع وجود و داشتن یک وب سایت املاک با مشخصات فنی مناسب بقدری است که دیگر نه به عنوان یک ویژگی که به عنوان یک ضرورت برای مشاورین املاک و کلیه کسانی که در حوزه املاک و مستغلات اشتغال دارند در آمده است ، آگاهی از برخی از این ضرورت ها می تواند تصمیم گیری ورود به دنیای اینترنت را قوت بخشد بنابراین در این قسمت به برخی از مهم ترین ضرورت های داشتن یک وب سایت املاک می پردازیم :

معرفی املاک و خدمات ، هیچ چیز نمی تواند جایگزین مناسبی برای یک وب سایت در معرفی کامل و جامع از املاک ثبت شده و خدمات قابل ارائه توسط مشاورین املاک باشد . املاک و خدمات خود را بدون محدودیت ثبت کنید ، بدون محدودیت معرفی کنید و بدون محدودیت حذف کنید .

دستیابی و ورود به بازار جهانی ، نقطه آغاز جهانی شدن داشتن یک وب سایت مناسب می باشد ، تصور کنید اگر بخواهید رزومه کاملی از همه پروژه هایی که تاکنون انجام داده اید و یا در حال انجام آن هستید و یا معرفی املاک سپرده شده به شما به صورت محتوایی و تصویری همزمان به چهار گوشه جهان ارائه دهید ، بر فرض میسر بودن بوسیله خدمات رسانه ای و چاپی چه هزینه ای به کسب و کار شما وارد خواهد شد . وب سایت ارزان است و ارائه خدمات بوسیلع آن فوق العاده شگفت انگیز خواهد بود .

صرفه جویی در هزینه های اطلاع رسانی و تبلیغات ، هزینه های خود را با راه اندازی یک وب سایت املاک تا حد باورنکردنی پایین می آورید در اطلاع رسانی و تبلیغات مشابه با در نظر گرفتن حجم و گستردگی اطلاع رسانی و ماندگاری مطالب و محتوا ها تبلیغات اینترنتی و داشتن یک وب سایت در برابر موارد مشابه مانند تبلیغات چاپی ، تبلیغات رسانه ای و تبلیغات شبکه های اجتماعی از هزینه بسیار پایین تری خواهد داشت .

بروز رسانی آسان ، پیشرفته و سریع اطلاعات – آنچه که بصورت دیتا ذخیره می شود دارای قابلیت دسته بندی و امکانات اطلاعاتی پیشرفته فراوانی خواهد بود که به علت گستردگی امکانات قابل ارائه نمی توان تصویر کاملی از آن در ذهن ایجاد نمود ، این اطلاعات به راحتی و بدون محدودیت بروز رسانی و نردبان می شوند .

حذف کردن واسطه ها در ارتباط و اطلاع رسانی به مخاطبین ، مخاطبین را راحت حذف کنید اجازه بدهید کسب و کارتان دور از واسطه ها نفسی تازه کند و با مخاطبین خود بطور مستقیم ارتباط داشته باشید و املاک و خدمات خود را بی واسطه اطلاع رسانی کنید .

بازاریابی آسان و کم هزینه ، در هر مکان و هر زمان قادر خواهید بود در هر مکان و در هر زمان به معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و ارائه خدمات خود بپردازید .

داشتن وب سایت راهی کوتاه به سمت برندینگ و افزایش اعتبار تجاری شما می باشد ، یکی از مهمترین ، اساسی ترین و کوتاهترین مسیر ها به سوی برندسازی و افزایش اعتبار تجاری کسب و کار شما تهیه یک وب سایت با مشخصات فنی مناسب با نوع کسب و کارتان می باشد . می توانید منحصر به فرد باشید و برند خود را آنگونه که تمایل دارید و مناسب با وسعت خواسته های خود گسترش دهید ، امری که در مکان فیزیکی قادر به انجام نخواهید بود .

ارتباط موثر و کارآمد با مشتری ها و مخاطبین ، می توانید با همه مخاطبین خود تعامل و همکاری داشته باشید به نحوی که خودتان نوع ارتباط و سطح تعامل را مشخص کنید ، زمان را می خرید و اجازه می دهید در برقراری ارتباط موثر تر و سریع تر عمل کنید .

نظر سنجی و پرسش و پاسخ با مخاطبین ، تاکنون به این فکر کرده اید که نظر همه مخاطبین خود را راجع به همه املاک خود بدانید ؟ در دنیای فیزیکی کسب و کار این خواسته به قدری عظیم و دست نیافتنی است که میسر شدن آن تقریبا غیر ممکن است اما در وب سایت املاک خود می توانید با مخاطبین خود وارد نظرسنجی شوید و یا به پرسش های ایشان پاسخ گویید .

کسب درآمد از طریق اینترنت ، از وب سایت املاک خود می توانید به راحتی درآمد های جانبی داشته باشید که شاید از قسمت اصلی درآمدتان نیز بیشتر شود و این امر از نردبان کردن املاک ثبت شده ، قراردادن املاک بصورت ویژه و یا معرفی و تبلیغ مشاغل مرتبط با حوزه املاک و مستغلات میسر خواهد بود .

اعتماد سازی برای مشتری ها و مخاطبین ، وب سایت با نکات فنی مناسب در حوزه املاک به همراه حقیقت گویی و نحوه ارتباط و تعامل صحیح با مخاطبین و مشتری ها قادر است آنها را مشتری های وفادار تبدیل کند ، و اعتماد سازی نماید ، همیشه سعی کنید متعالی فکر کنید و مطمئن باشید روز به روز بر اعتمادی که به شما دارند افزوده خواهد شد .

بهره وری در زمان و تسهیل امور ، این مورد بقدری بدیهی است که نیاز به توضیح ندارد ، وب سایت املاک باعث می شود بازدهی شما در ثبت ملک ، ارائه خدمات ، معرفی ، اطلاع رسانی ، ارتباط با مخاطبین چندین برابر شود . کارها سریع تر و صحیح تر انجام شود و از مشاهده بازخورد بهره وری خود لذت ببرید .

ارائه بی حد و مرز اطلاعات و املاک ثبت شده ، می توانید اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به املاک ثبت شده و مشاغل مرتبط را بدون محدودیت و با دسته بندی های گوناگون درون وب سایت خود قرار دهید و آنگونه که تمایل دارید و مناسب شما می باشد آنها را ویرایش و به روز رسانی کنید .

قابلیت مشارکت و همکاری با مشاغل مرتبط ، می توانید دریایی از اطلاعات ، از همه مشاغلی که به نحوی با آنها در ارتباط هستید در وب سایت خود و در کنار مشخصات و خدمات خود داشته باشید و هر زمان که نیاز شد به آنها رجوع کنید و یا به آنها استناد نماید و یا زمینه های ارتباط های موثر شغلی بصورت همکاری و مشارکت را با آنها فراهم آورید .

همیشه در دسترس بودن ، مخاطبین همیشه و در همه حال از آخرین املاک ثبت شده و خدمات قابل ارائه شما با خبر می شوند ، آخرین بروز رسانی های را می بینند و همیشه می توانند با شما ارتباط برقرار کنند بدین معنی که کسب و کار شما به کسب وکار تمام وقت تبدیل می شود و همیشه در دسترس مخاطبین هستید .

اهداف یک وب سایت املاک

پس از پی بردن به ضرورت ها و اهمیت های وجود وب سایت املاک برای کسانی که در این حوزه فعالیت می نمایند حتما متوجه شده اید که شما می توانید بینهایت امکانات و بینهایت اطلاعات درون وب سایت خود داشته باشید اما آیا وجود همه این موارد ضرورت دارد ؟ جواب منفی است تعریف امکانات و نحوه و سطح استفاده از آنها به عوامل زیادی از جمله هدف از راه اندازی و سفارش یک وب سایت املاک و وسعت فعالیت آن بستگی دارد . ممکن است برخی اهداف داشتن یک وب سایت املاک به نوعی ضرورت آن کسب و کار تلقی شود و ما در اینجا به علت اهمیت آنها را تکرار می کنیم .

دسترسی آسان و سریع به سیل عظیمی از املاک ثبت شده ، انبوه سازی و صنعتی شدن ساخت و ساز همچنین تفکیک بی رویه اراضی موجب اضافه شدن موارد قابل معامله در املاک و مستغلات می شود که مسلما با افزوده شدن شمار املاک دسته بندی و نوشتن آنها در دفترهای قدیمی به روش سنتی دیگر جوابگو نمی باشد . وب سایت املاک می تواند علاوه بر ثبت بینهایت ملک در خود ، هر لحظه و هر زمان و در هر مکانی اطلاعات مربوط به ملک مورد نظر را فراخوانی کند .

دستیابی کلان و فرامنطقه ای مخاطب ها و مشتری ها ، دنیای اینترنت مرز ندارد و بدون هیچ محدودیت شما بسته به میزان توانایی و نوع فعالیت خود می توانید بنگاه املاک خود را از سطح خیابان خود تا مناطق مختلف شهری ، استانی ، کشوری و بین المللی گسترش دهید .

تسهیل در امر معرفی و ارائه ی اطلاعات مورد نیاز املاک ثبت شده ، با افزایش شمار املاک و افزوده شدن پارامترهایی که در هر ملک اهمیت دارد و بایستی معرفی شود معرفی جامع و ارائه تمامی اطلاعات و مشخصات مورد نیاز مشتری بصورت شفاهی تقریبا غیرممکن می باشد . بطور مثال اگر شما صد ملک مورد نظرتان را که هریک ده ها پارامتر برای ارائه داشته باشند را بخواهید بطورکامل معرفی کنید متوجه اهمیت موضوع خواهید شد هرچه بر شمار املاک افزوده شود بر خطاهای احتمالی ناشی از تداخل اطلاعات نیز بیشتر خواد شد ، درصورتی که وب سایت املاک مانند یک نرم افزار می تواند از اطلاعات مورد نیاز شما خروجی ارائه داده و خطاهای احتمالی را به صفر برساند .

صرفه جویی در زمان ، وب سایت املاک شما نمایشگری از اطلاعات است که می تواند بدون صرف هزینه و انرژی زیاد همه املاک ثبت شده شما را بصورت دسته بندی و تفکیک شده و البته با سطح دسترسی اطلاعاتی که شما تعریف می نمایید به همه مخاطبین و مشتری های شما بدون صرف کوچکترین زمانی معرفی نماید .

کاستن ترافیک شهری ، بسیاری از ملاقات ها و قرارهای کاری بخاطر ترافیک های شهری حتی تشکیل نمی شود . مخاطبین و مشتری های شما برای دریافت اطلاعات و مشخصات اولیه و پایه ای مورد نیاز خود به بنگاه شما می آیند و ترافیک های شهری باعث کاهش این نفرات می باشد . در وب سایت املاک ، شما می توانید تعداد بسیار زیادی ملک را به تعداد نامحدودی از مشتری ها معرفی نمایید .

دسته بندی و جمع آوری مخاطب ها و مشتری ها ، با مشاهده آمار بازدیدهای صفحه های وب سایت املاک شما می توانید از نیازهای مخاطبین و مشتری های خود آگاه شده با توجه به حجم و میزان بازدید صفحه ها از میزان تقاضای املاک گوناگون در مناطق مختلف آگاه شده و نسبت به دسته بندی مخاطبین و رفع نیاز آنها اقدام فرمایید .

ایجاد پایگاه مرکزی و پذیرش نمایندگی ، وب سایت املاک شما می تواند به عنوان پایگاه مرکزی و قلب تپنده کسب و کار شما تلقی شود ، از آنجا که بسیاری از بنگاه های کوچک توانایی مالی و اجرایی برای کلان سازی کسب و کار خود ندارند وب سایت املاک شما می تواند آنها را گردآوری نموده و به عنوان یک مجموعه به فعالیت بپردازد .

تشکیل اتحادیه با مشاغل مرتبط ، مشاغل گوناگونی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در حوزه املاک و مستقلات فعالیت دارند که از جمله آنها می توان به نظام های مهندسی سازه ، ساختمان و تاسیسات ، نظام های مهندسی برق ، گروه های معماری و طراحی داخلی ، پیمانکاری های ساختمان ، بنگاه های املاک و مستغلات ، مصالح و تجهیزات ساختمانی ، دکوراسیون و مبلمان چوبی ، وسایل خانه و آشپزخانه و … وب سایت املاک می تواند قابلیت تشکیل اتحادیه و گردآوری مشاغل مرتبط به کسب و کار را داشته باشد .

درآمدزایی مستقیم از اینترنت ، بنرهای تبلیغاتی ، فروش های ویژه ، طرح های گوناگون معرفی ، مشارکت های گوناگون در امور ساخت و ساز و املاک بخشی از راههای درآمدزایی مستقیم از اینترنت می باشد .

همگامی با تجارت الکترونیک در الکترونیکی سازی فضای کسب و کار ، فضای الکترونیکی تاثیر به سزایی در جنبه های مختلف زندگی بشری از جمله کسب و کار داشته است و سهم وب سایت از دیگر موارد تجلی با شکوه تری دارد ، وب سایت املاک شما می تواند بستری برای دیگر جنبه های الکترونیکی سازی کسب و کار مانند شبکه های اجتماعی ، نرم افزارها ، بازاریابی های الکترونیکی ، ایمیل مارکتینگ و … باشد .

تفکیک و دسته بندی زمینه های مختلف شغلی ، در حوزه اختصاصی بنگاه معاملات املاک گروه های گوناگونی فعالیت می کنند که از آن جمله می توان به گروه های رهن و اجاره ، خرید و فروش ، مشارکت ، پیش فروش و پیش خرید که در دسته های زمین ، منزل ، کلنگی ، آپارتمان ، اداری ، تجاری ، باغ و ویلا ، زراعی ، صنعتی و … مشغول هستند ، وب سایت املاک اطلاعات مربوط به این گروه های و دسته ها را بدون کوچکترین تداخلی دسته بندی می نماید و سطح دسترسی برای مدیران و فعالان هر حوزه تعریف می نماید .

کاهش هزینه ها ، شما شاید نتوانید در بهترین و لوکس ترین و گرانترین خیابان شهر مغازه ای داشته باشد ، اما می توانید در فضای اینترنت با هزینه ای بسیار ناچیز دربرابر هزینه های ناشی از خرید یا رهن و اجاره مغازه ، بهترین وب سایت املاک را داشته باشید .

با کلاس بودن ، همیشه استفاده از تکنولوژی های روز یک جور احساس با کلاس بودن به بشر داده و عده ای در این زمینه همیشه پیشگام می باشند ، امروزه شاید بتوان گفت نسبت سایت های املاک در کشورمان بسیار کمتر از یک هزارم افرادی است که در این حوزه فعالیت دارند .

روش های سنتی دیگر جوابگو نمی باشد ، همیشه پذیرش تکنولوژی های گوناگون از سوی انسان با مقاومت و سرسختی مواجه شده است و این امر در جنبه های مختلفل زندگی بشری کامل مشهود می باشد ، در زمینه طراحی و سفارش وب سایت نیز این امر مستثنا نبوده و بسیاری از افراد مدت ها و چه بسا سالهاست که به فکر سفارش و طراحی وب سایت املاک می باشند و این امر را مرتب پشت گوش انداخته اند ، علت این است که سنتی عمل کردن تا اکنون کم و بیش به ایشان جواب داده است و با همان سبک و سیاق سنتی به رفع امورات کسب و کار پرداخته اند اما در دنیای کنونی استفاده از تکنولوژی های روز نه به عنوان یک منفعت برای کسب و کار که به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در حال بارگذاری..