ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایت در دیسک بلو‌ری Pioneer BDR-2207


شرکت معروف Pioneer که یکی از فعالیت اصلی آن تولید تجهیزات و لوازم کامپیوتری است چند روز پیش خبر از درایو نوری داده است که توانایی ضبط اطلاعات بر روی دیسک BDXL را دارا می‌باشد و از این طریق می‌تواند تا ۱۲۸ گیگابایت اطلاعات را بر روی یک دیسک ذخیره سازی کند. در این نوشته از سایت تورتک به معرفی این درایو نوری و قابلیت‌های جالب آن می‌پردازیم.
با ارزان شدن انواع هارددیسک ذخیره سازی اطلاعات مانند HDD و SDD ها هر روز گرایش کاربران برای استفاده از دستگاه‌های کپی برداری و رایت اطلاعات بر روی دیسک کاهش پیدا می‌کند اما همان طور که می‌دانید هنوز حجم وسیعی از فیلم و بازی‌های رایانه‌ای بر روی انواع مختلفی از این دیسک ۱۲ سانتیمتری گرد عرضه می‌شود. در نوشته نرم افزار رایت رایگان برای ذخیره سازی اطلاعات بر روی دیسک بلو ری با نرم افزار رایگانی که توانایی نوشتن اطلاعات بر روی دیسک بلو ری را به ما می‌دهند آشنا شدیم که از آن برای رایت بر روی تمامی فرمت بلو ری می‌توانید استفاده کنید. شاید جالب باشد بدانید شرکت Pioneer اقدام به تولید درایو نوری کرده است که می‌تواند تا ۱۲۸ گیگابایت اطلاعات را بر روی دیسک بلو ری BDXL ذخیره سازی کند.

آشنایی با استاندارد BDXL در دیسک نوری بلو ری
در خرداد ماه سال ۱۳۸۹ شمسی نوعی از دیسک بلو ری ثبت شدند که در دو نوع ۳ لایه و ۴ لایه به صورت استاندارد قرار شد به تولید انبوه برسند. دیسک بلو ری ساخته شده بر اساس این استاندارد می‌توانند در نوع ۳ لایه ۱۰۰ گیگابایت و در نوع ۴ لایه ۱۲۸ گیگابایت اطلاعات را به صورت کاملاً دقیق و امن نگهداری کنند.
شرکت Pioneer یکی از معروف‌ترین شرکت ساخت درایو نوری برای خواندن/ضبط اطلاعات بر روی دیسک نوری هم اکنون اولین درایو نوری که توانایی کار با دیسک‌های BDXL را دارا می‌باشد برای کامپیوتر رومیزی به صورت داخلی (Internal) با نام BDR-2207 معرفی کرده است.
بررسی قابلیت درایو نوری Pioneer BDR-2207
با توجه به این نکته که دستگاه معرفی شده توسط Pioneer اولین دستگاهی است که به کاربران خانگی امکان استفاده از دیسک BD XL را می‌دهد امکان مقایسه این دستگاه با دیگر تولیدات شرکت دیگر در این زمینه وجود ندارد اما جالب است بدانید Pioneer BDR-2207 به غیر از اینکه در زمینه خواندن / ضبط اطلاعات بر روی دیسک بلو ری XL اولین بوده است نسبت به دیگر درایو نوری مخصوص کار با دیسک بلو ری و دیسک نوری قدیمی‌تر مزایا و امکانات بیشتری نیز دارد که در زیر با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

a7-1

این دستگاه با توجه به اینکه قرار است حجم بالایی از اطلاعات را بر روی دیسک بلو ری ذخیره سازی کند باید با سرعتی بالاتر توانایی نوشتن اطلاعات بر روی دیسک نوری را داشته باشد. شرکت Pioneer در درایو نوری BDR-2207 امکان نوشتن بر روی دیسک بلو ری با سرعت ۱۲X فراهم کرده است.
حجم بیشتر اطلاعات بر روی یک دیسک ممکن است در سرعت نمایش اطلاعات موجود بر روی آن تأثیر منفی بگذارد. جالب است بدانید Pioneer با بهینه سازی این درایو نوری توانسته است نسبت به درایو نوری قبلی ۴۶ درصد سریع‌تر دیسک قرار گرفته در این دستگاه را آماده به کار و نمایش دهد.
این دستگاه سازگاری کاملی با دیگر نوع دیسک نوری نیز دارد و تقریباً از تمامی دیسک نوری ۱۲ سانتیمتری گرد و دیسک کوچک این نوع (Mini Disk) پشتیبانی می‌کند.
با خرید این دستگاه شما می‌توانید از برنامه PowerDVD 10 BD3D به صورت رایگان برای دیدن فیلم DVD به صورت دو بعدی و سه بعدی استفاده کنید. همچنین برنامه قدرتمند ویرایش فیلم PowerDirector 9 برای ساخت و رایت فیلم شما و Power2Go 7 برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شما در پک این دستگاه وجود دارد.
و …
به زودی قرار است این دستگاه با قیمت پایه ۹۹ دلار در اکثر مارکت و فروشگاه‌های سراسر جهان توزیع شود. آیا به نظر شما با توجه به کاهش قیمت HDD و SDD چند ترابایتی باز هم Pioneer موفق به رکورد زنی در زمینه فروش درایو نوری خود می‌شود؟
منبع: تورتکدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در حال بارگذاری..