با EraserDrop ردپای فایلهای پاک شده را برای همیشه از بین ببرید


در مورد Shredder ها چیزی شنیده اید؟ Shredder ها دستگاههایی هستند که در ادارات امنیتی از آنها برای از بین بردن و تکه تکه کردن اطلاعات استفاده میشود. اما با پیشرفت فناوری، آیا ما نیاز به چنین وسیله ای در درون رایانه های خود نداریم؟ وسیله یا همان نرم افزاری که فایل های مهم و امنیتی ای را که دیگر به دردمان نمیخورد را به طور کلی از بین ببرد.
بگذارید خاطره ای را برایتان تعریف کنم که به تازگی شنیده ام. چند هفته پیش با یک مدیر مدرسه در حال صحبت بودیم. ایشان در مورد ناشی گری های خود در مورد فلش های دانش آموزان صحبت میکرد. جریان هم از این قرار بود که ایشان در هر جایی که فلشی را از دانش آموزی میگرفتند فورا اقدام به فرمت آن میکردند. اما نکته جالب این بود که هیچ یک از دانش آموزان حتی کوچکترین ناراحتی را از خودشان نشان نمیدادند !!! میدانید چرا؟ پاسخ سوال بسیار ساده است : " به دلیل وجود نرم افزارهای Recovery !" و این آقای مدیر این مساله را بعد از سالها دریافته بود !!!
در مورد آن بازیگر هم که شنیده اید که زمانی که لپ تاپشان را به فروش میرساندند به یک فرمت عادی اکتفا کرده بودند و بعد از چندی، تصاویر خصوصی ایشان در تمامی اینترنت پخش شده بود.
فکر میکنم تا حالا به اهمیت این نرم افزارهای Shredder پی برده باشید. اما نرم افزاری که امروز میخواهم از این خانواده برای شما معرفی کنم جزو بهترین های Shredder هاست. این نرم افزار علاوه بر اینکه بسیار قدرتمند است، بسیار ساده کار میکند و همچنین پرتابل است. یعنی پس از نصب میتوانید آن را به فلشتان بزنید و هرجایی و در هر رایانه ای که اطلاعت مهمی از شما وجود داشت، با اجرای این نرم افزار از روی فلشتان آن را از بین ببرید.

 

این نرم افزار که EraserDrop نام دارد تنها ۲ مگابایت حجم رایانه یا فلش شما را اشغال میکند. دارای هیچ رابط کاربری نیست و تنها یک آیکون ایجاد میکند که با Drag & Drop کردن فایل ها میتوانید فایلهای مورد نظر را از بین ببرید

a18-1

همچنین با کلیک راست کردن بر روی این آیکون میتوانید گزینه های زیر را مشاهده کنید.

a18-2

در زیر مجموعه Tasks گزینه های Recycle Bin و Wipe Free Spaceوجود دارد. گزینه اول که کارش معلوم است ولی گزینه دوم در زمان فروش رایانه بسیار به دردتان میخورد. با انتخاب این گزینه تمامی رد پاهای فایلهای گذشته از بین میرود و بازگردانی و ریکاور کردن فایلهای پاک شده غیر ممکن میگردد.

این آیکون قابلیت نمایش و مخفی شدن را دارد. برای راحتی کار با راست کلیک بر روی نرم افزار گزینه Set Hotkey را انتخاب کنید. در این گزینه میتوانید یک کلید میانبر برای نمایش و عدم نمایش نرم افزار تعریف نمایید.

a18-3

وقتی که فایلی را از رایانه خود پاک میکنید، نرم افزار یک گزارش کار به صورت زیر برای شما به نمایش خواهد گذاشت که اطاعاتی از قبیل تعداد فایلهای پاک شده، حجم آنها و … را مشاهده کنید.

a18-4

دانلود نرم افزار EraserDrop

منبع : آیتی کدهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در حال بارگذاری..