دروپال (Drupal) چیست؟


دروپال یک سیستم مدیریت محتوای بزرگ ، یک پلاتفرم قدرتمند برای برنامه های تحت وب و یک سیستم همه منظوره برای سیستم های نشراجتماعی است. علاوه بر موارد گفته شده دروپال فراتر از یک نرم افزار است.دروپال جامعه ای پر جنب و جوش از طراحان ، برنامه نویسان ،مدیران پروژه ، مدیران سازمانها، استراتژیست های وب و کاربران با تجربه آن است.
دروپال ترکیبی از یک از سیسستم مدیریت محتوا، یک پلاتفرم قدرتمند وب و یک پلاتفرم اجتماعی و معنایی برای نشر اینترنتی است که توسط یک جامعه بزرگ احاطه شده است.
دروپال یک سیستم مدیریت محتوا برای ساخت وب سایت های پویاست.

jquery_drupal

دروپال به زبان PHP نوشته شده و با جاوا اسکریپت برای ایجاد وسط کاربری قدرتمند تعامل زیادی دارد(بویژه با کتابخانه jQuery).علاوه بر آن از بانک های اطلاعاتی MySQL ، MariaDB ، PostgreSQL و حتی SQL Server برای دخیره اطلاعات بهره می گیرد.
دروپال یک چارچوب برنامه های تحت وب است.

drupal.ext
دروپال علاوه بر هسته قدرتمند به شدت قابل توسعه است و بنابراین برای ایجاد انواع متفاوت از وب سایت ها که نیازی فراتر از یک CMS دارند بسیار مناسب است.درحقیقت دروپال پلاتفرمی برای توسعه برنامه های تحت وب است.هر نسخه از آن API های بهتری ارائه می کند که امکان ساختن وب سایت های بهتری را برای توسعه دهنده ارائه می دهد.
دروپال را می توان برای کاربردهای متفاوت ، از تلفن های همراه و برنامه های Facebook تا رسانه های اجتماعی وب سایت های که دارای منطق پیچیده ای هستند ، به کار گرفت.حتی می توان از دروپال برای مدیریت وب سایت بطوری استفاده کرد که واسط کاربری آن چیزی غیر از دروپال ، به عنوان مثال یک برنامه جاوا یا یک سیستم مبتنی بر آجاکس باشد.

drupal-whitehouse-gov

از این سیستم مدیریت محتوا از وبلاگ‌های شخصی تا شرکت‌های تجاری، سیاسی و حتی دولت‌ها نیز استفاده شده است. وبگاه کاخ سفید و [data.gov.uk data.gov.uk] نیز از دروپال استفاده می‌کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در حال بارگذاری..