اچ تی ام ال (html) چیست؟


HTML یک زبان نشانه گذاری است ، به این معنی که بخش های مختلف توسط اجزایی به نام تگ از هم جدا شده ، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط خود هستند . این تگ ها به مرورگر اعلام می کنند که هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و باید به چه صورت نمایش داده شود.
به زبان ساده،HTML (اچ تی ام ال) اولین ، ساده ترین ، پرکاربردترین و مهم ترین زبان برای طراحی وب می باشد.همین صفحه ای که شما در حال حاضر مشغول مطالعه آن هستید هم با این زبان نوشته شده است.
اچ‌تی‌ام‌ال زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار — نظیر عناوین ، تصاویر ، فهرست‌ها ، بندها و جداول — به کار می‌رود. از سوی دیگر، اچ تی ام ال را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری همچون سی اس اس ( Css ) است

HTML

html مخفف Hyper Text Mark-up Language است ، که بیش از قبل، شما نیاز دارید که در این مرحله چیزهایی بدانید. هرچند به ما اجازه دهید به منظور دسته بندی بهتر، جزئیات بیشتری را توضیح دهیم.

  • Hyper متضاد linear به معنای خطی یا طولی است. در زمان های خیلی قبل، زمانی که موش ها موجوداتی بودند که گربه ها آنها را تعقیب می کردند، برنامه های رایانه های به صورت خطی اجرا می شدند: زمانی که برنامه ای اجرا می شد یک خط آن اقدام می کرد و سپس به خط بعدی می رفت و به همین ترتیب. اما html متفاوت بود. شما می توانستید به هر کجا و در هر زمان که می خواستید بروید. برای مثال لازم نبود که به MSN.com بروید قبل از آنکه از HTML.NET بازدید کنید.
  • Text به معنای متن، خودش روشنگر موضوع است.
  • Mark-up کاری است که شما با متون انجام میدهید. شما متن ها را با یک شیوه یکسان، برای برنامه ویرایش متون با سرتیترها، بولت ها و متن های ضخیم و غیره علامت گذاری می کنید.
  • Language همان زبان html است. اچ تی ام ال از تعدادی کلمه انگلیسی استفاده می کند.

یک فایل HTML چیست؟

  • یک فایل HTML یک فایل متنی حاوی برچسب های کوچک نشانه گذاریست.
  • بر چسب های نشانه گذاری به مرورگرهای وب بیان می کنند که صفحه را چگونه نشان دهد.
  • یک فایل HTML باید دارای پسوند html. یا html. باشد.
  • یک فایل HTML می تواند توسط یک ویرایشگر متنی ساده ساخته شود.

html-logo2

به چه دلیل من می توانم از html استفاده کنم؟
اگر شما میخواهید یک سایت درست کنید، راهی برای دور زدن html وجود ندارد. حتی اگر از برنامه های طراحی سایت، از قبیل دریم ویور یا فرونت پیج استفاده می کنید، دانش پایه ای از html می تواند برای ساده کردن فرایند و بهتر ساختن سایت ضروری باشد. خبر خوب این است که یادگیری و استفاده از اچ تی ام ال ساده است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در حال بارگذاری..