طراحی سایت با ASP.NET


ASP.net مخفف عبارت Active Server Pages بوده و بر خلاف باور اکثر علاقه مندان به دنیای برنامه نویسی ، زبان برنامه نویسی محسوب نمیشود بلکه تکنولوژی مایکروسافت برای ایجاد نرم افزارهای تحت وب است. بهترین نرم افزار برای اجرا و کار با ASP.net نرم افزار Visual Studio است که جزو یکی از بینقص ترین و بهترین نرم افزارهای منتشر شده از طرف مایکروسافت میباشد.

برای تولید یک سایت واقعا حرفه ای Asp.net باید با موارد زیر حتما آشنا بود:

 – تسلط به یکی از زبان های C# یا  VB
 –
تسلط به یکی از پایگاههای داده و زبان  SQLترجیحا خود (SQL Server)
 –
تسلط کامل و کافی به XML و مشتقات آن
 – تسلط به  HTML، JavaScript، CSS
 –
آشنایی با مفاهیم  Security in .NET
 –
آشنایی با مفاهیم و اطلاعات پایه ای سمت سرور و کلاینت

بهترین نوع برنامه نویسی یک سایت استفاده از حالت چند لایه ای می باشد. این حالت علاوه بر استحکام بخشیدن به ساختار سایت و تسهیل عملیات خطایابی و اشکال زدایی امنیت را هم به سایت شما ارائه می کند.
مهمترین و پیچیده ترین قسمت هر نوع برنامه نویسی عمل و عکس العمل های مربوط به پایگاه داده می باشد. بیشتر وقت یک برنامه نویس صرف طراحی، کد نویسی و سازماندهی امور مربوط به دیتابیس یا پایگاه داده می شود.

یکی از ویژگی های برنامه نویسی با زبان مثلا C# برای ASP.net شیوایی این زبان هست. زبان های برنامه نویسی متفاوت دیگری نیز برای تولید صفحات وب وجود دارند. در کل ASP.net یک زبان میانه رو هست و علاوه بر قیمت خوب پروژه هایش می تواند برای برنامه نویس بسیار لذت بخش باشد.

برخی از ویژگی های استفاده از ASP.net عبارتند از:

  • امنیت در وب نیز یکی از دغدغه های مهم در دنیای مجازی است . در همین راستا.net  تدابیر امنیتی بسیار جالبی برای جلوگیری از نفوذ هکر ها به کار برده است و از قدرت امنیتی بسیار بالایی برخوردار می باشد.ASP.net  این قابلیت را دارد که کدهای نوشته شده سمت سرور را با تبدیل آنها به یک فایل dll  ، آنها را encode کند و بدین ترتیب حتی اگر کسی که به سرور شما نیز دسترسی داشت نتواند سورس های شما رو ببیند.
  • هنگامی که یک صفحه  ASP.netبرای اولین بارتوسط یک مراجعه کننده به سایت فراخوانی می شود، آن صفحه ابتدا کامپایل شده و بر روی سرور نگهداشته می شود و در فراخوانی های بعدی از آن استفاده می شود. این بدین معنی است که صفحات ASP.net خیلی سریع اجرا می شوند
  • کلاس‌های اماده بسیاری در اختیار برنامه نویس قرار داده شده است که موجب سهولت کار و سریعتر انجام یافتن کار برنامه نویسی میشود.

همانطور که ملاحظه کردید سعی کردیم بخشی از ویژگی هایASP.net  را بیان کنیم .امیدواریم تا استفاده لازم را برده باشید.

لازم بذکر است تیم برنامه نویسی ما از زبانASP.net  در ایجاد و نگارش سایت های مختلف بهره برده است و با توجه به ویژگی های بیان شده دربارهASP.net  می توان به یکی دیگر از ویژگی های سایت های طراحی شده توسط تیم شرکت ما پی برد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


در حال بارگذاری..